בישול על גריל הוא גם מדע וגם אמנות. שקול את השאלה, איך אני יכול לדעת אם הסטייק שלי עשוי כמו שאני רוצה? זו עשויה להיות אחת השאלות הנפוצות ביותר בעולם הצלייה. אם תשאלו שף מיומן או גריל מאסטר, הם יגידו לכם שהם משתמשים ב "מבחן לתקוע" לשפוט מתי הבשר נעשה לטמפרטורת ההגשה הרצויה. ברור שהבדיקה הזו היא לא הדרך היחידה לקבוע את מידת העשייה, היא פשוט במקרה הדרך הכי שימושית (מכוון מילים) לעשות זאת. כל עוד יש לך את האצבעות והפנים שלך, אתה יכול ללמוד ולהשתמש במבחן הפיקה!

האמת היא שכך, ואני מתכוון להרבה יותר מדי אנשים שמבשלים סטייקים על הגריל שלהם, ישבשו חתיכת בשר משובחת בניסיון לקבוע אם זה נעשה. תודו, הייתה תקופה, ויכול להיות שעכשיו, שבדקתם את מידת העשייה באמצעות סכין כדי לחתוך אותו ללב של סטייק בישול כדי לראות אם זה מוכן. הצצתם לתוך הנתח כדי לראות אם הבשר הוא "הצבע הנכון" שיתאים לעשייה המבוקשת. אם זה לא היה, הבשר נשאר על משטח הגריל, עם מיצי הבשר הנפלאים שדלפו החוצה מהנתח ורוחשים על פסי ה-Flavorizer של גריל הגז שלך Web Genesis. הו, הזוועה!

הדרך הטובה ביותר ללמוד את מבחן הפיקה היא להתאמן. ראשית, רכשו מדחום בשר דיגיטלי ולמדו את הטמפרטורה המתאימה המתאימה למועד שבו כדאי להוציא את הבשר מהגריל, כדי להבטיח את העשייה הרצויה. שימו לב שאנו עושים הבחנה בין הטמפרטורות שבהן הבשר מוסר מהגריל לבין הטמפרטורה לאחר שהסטייק "נח" לפני ציפויו להגשה.

למה מדחום דיגיטלי לבשר? אתה צריך דיוק גדול יותר ממה שדגם החוגה העגול הסטנדרטי עומד לספק. לעתים קרובות כלים אלה יציגו טווח טמפרטורות עבור מידת העשייה של הבשר. לסטייק בינוני נדיר עשוי להיות טווח על החוגה של 130 עד 140 מעלות. הבעיה כאן היא שזו הטמפרטורה בה מגישים את הסטייק ונאכל מדיום רייר. סטייק ימשיך להתבשל ולעלות בטמפרטורה, בזמן שהוא נח, לאחר הסרה ממשטח הבישול. לכן יש להוציא סטייק מהגריל כאשר הקריאה הדיגיטלית היא 125 מעלות לסטייק מדיום רייר.

עכשיו, כאן התרגול נכנס לתמונה. כאשר אתה מקבל קריאה של 125 מעלות, תקע את לב הסטייק עם האצבע המורה. ללכוד את תחושת מרקם הסטייקים בטמפרטורה פנימית זו. כלל אצבע אחד עבור מבחן הפיקה הוא שהמוצקות של הסטייק צריכה להרגיש כמו לתקוע את הסנטר באמצע הדרך בין השפה התחתונה לקצה הסנטר. לבקשת סטייק נדיר הסר ב-115 מעלות ותקע שמרגיש כמו לנעוץ את תנוך האוזן. הבקשה הבינונית מוסרת ב-140 מעלות והחיטה אמורה להרגיש כמו לחטט את קצה האף. אם חלילה תקבלו בקשה לכל הכבוד, ההסרה הפנימית היא 160 מעלות וזה ירגיש כמו לתקוע לעצמכם באמצע המצח!

לאחר קצת תרגול, תוכלו להיפטר ממדחום הבשר ולסמוך על האצבע המורה והפנים שלכם שיקבעו את הסטנדרט לסטייק צלוי מושלם.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *