צלייה וברביקיו, שתיים משיטות הבישול הפופולריות ביותר בארה"ב, במיוחד במזג אוויר חם יותר. יש כאלה שיודעים את ההבדל בין צלייה למנגל ויש כאלה שלא. האם אתה?

במילים פשוטות, צלייה היא בישול מהיר על אש גבוהה, בעוד שמנגל כרוך בשיטת בישול איטית יותר, על אש נמוכה יותר.

הצלייה מתבצעת בדרך כלל על להבת גז, או על גחלים לוהטות. נתחי בשר רכים הם הטובים ביותר עבור שיטת בישול זו. הבישול המהיר והחום הגבוה אוטמים את המיצים ויוצרים נתח בשר עסיסי, אבל משאירים את הבשר יותר מדי זמן, והוא יתייבש, כמו בכל שיטת בישול יבש. ניתן להשתמש ברטבי ברביקיו, אך מכיוון שהחום כה גבוה, יש להוסיף אותו ממש בתום זמן הבישול, במיוחד עבור רטבי ברביקיו מתוקים יותר, כדי שהסוכר ברוטב לא יישרף. ניתן לצלות גם ירקות ופירות, שכן הם אינם זקוקים לזמן בישול ארוך. אפרסקים ואננס טובים במיוחד לצלייה, הסוכרים הטבעיים בפרי מתכרמלים על האש הגבוהה. כשצולים אוכל צריך לשים לב אליו כדי שלא יתבשל יתר על המידה. אתה צריך להישאר ליד הגריל כל הזמן.

ברביקיו נעשה בדרך כלל על פחם או עץ, אם כי ניתן להשתמש בגז. ראיתי חזיר קלhua מתבשל לאט על גריל גז, אבל בדרך כלל, מנגלים ישתמשו בפחם או בעץ. הבשרים המשמשים בדרך כלל במנגל הם נתחי בשר קשים יותר, כמו חזה בקר או צלעות חזיר. בשרים אלה נהנים מתהליך הבישול הארוך והאיטי, ונהיים עד כדי כך שהם פשוט ייפלו מהעצם. מכיוון שתהליך הבישול איטי יותר, והחום אינו גבוה כמו הצלייה, ניתן להבריש רוטב ברביקיו על הבשר לאורך כל תהליך הבישול, ויוצר זיגוג טעים בצד החיצוני של הבשר. לפעמים מרססים מיץ תפוחים על הבשר כדי לשמור עליו לח ובעל טעם. שבבי עץ לחים המוספים למדורה מוסיפים טעם מעושן טעים לבשר.

חלק מהבשרים, כמו עוף, ייהנו מכל שיטות הבישול. זה נהדר או לצלות במהירות עם זיגוג או רוטב ברביקיו למרוח לקראת סוף זמן הבישול, או לצלות באיטיות, סופג את טעמי העשן.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *