עישון בשר למתחילים: 3 עצות מומחים שכדאי ללמוד

אם אתה אוהב בשר, אתה בטוח יודע כמה בשר מעושן טעים. אם מעולם לא ניסיתם להכין אחד בעבר ואתם רוצים לנסות את כוחכם, יש כמה דברים שאתם צריכים לשקול ולהכין לפני עישון נתח הבשר הראשון שלכם. זה לוקח זמן, ידע וניסיון לעשות את זה נכון.

להלן מדריך קטן למתחילים – עקוב אחר עצות המומחים הללו על עישון בשר בבית:

בחר את המעשן הנכון

ישנם סוגים שונים של מעשנים בשוק ולכל סוג יש יתרונות וחסרונות משלו. הבחירה הנכונה עבורך תלויה בצרכים האישיים שלך. להלן רשימה מהירה של סוגי המעשנים השונים:

  • עץ – מייצר את הטעם הטהור ביותר לבשרים, אך דורש את מירב תשומת הלב כי קשה לשמור על טמפרטורה קבועה. לא אידיאלי למתחילים.
  • גְלוּלָה – עובד בדומה למעשן עצים אך קל יותר לשימוש. פשוט תעמיס את הכדורים לתא ותעשה את העבודה באופן מיידי. עם זאת, אלה יכולים להיות יקרים.
  • חשמלי – קל לשימוש והקל ביותר לשליטה מבחינת טמפרטורה. עם זאת, הם מספקים את הטעם הכי פחות מעושן לאוכל והם היקרים ביותר מבין כל המעשנים.
  • פרופאן – פועל בדומה למעשן חשמלי אך במקום חשמל, משתמש בלהבה המונעת בגז.
  • פחם – האהוב על רבים מכיוון שהוא זול ומעניק לאוכל יותר עשן בהשוואה לזני החשמל והגז. החיסרון הוא שאתה צריך להמשיך לקנות פחם וגם לבנות ולתחזק אש באופן ידני.

בחר את סוג העץ המתאים

ישנם סוגים שונים של עצים בהם תוכלו להשתמש לעישון וכל אחד מהם משפיע על האוכל שלכם בצורה שונה. חלק מהעץ עדיף לחלבונים מסוימים בעוד שאחרים משמשים בצורה הטובה ביותר עם נתחי בשר מסוימים.

סוג פופולרי אחד הוא אלמון, המתאים ביותר לכל בשר לבן. מייפל עובד נהדר עבור עופות וחזיר. עץ דובדבן אידיאלי לבשר חזיר ובשר אדום אחר. אלון הוא הטוב ביותר עבור נתחי בשר גדולים ועבים יותר שלוקח זמן רב לבישול.

בחר את נתחי הבשר הנכונים

כשאתם בוחרים נתחי בשר, לכו על אלה שירוויחו הכי הרבה מעישון. חתכים שומניים אלה יגרמו לשיש יפה ולכן אידיאלי. כתף חזיר וחזה בקר הם נתחי בשר טובים להתחיל איתם אם אתה מתחיל.

עקוב אחר 3 עצות המומחים האלה לעישון בשר למתחילים!

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *