בישול עם בשר עיזים – נתחים ומתכונים

אחד הבשרים הנפוצים ביותר ברחבי אסיה, אפריקה ואמריקה הלטינית עז מגיע מוכן בכל מיני נתחים, וניתן לאכול אותו במגוון דרכים שונות בהתאם להעדפת המטבח שלך. בעוד שהכנות מסוימות אומרות שהוא צבר מוניטין של טעם משחקי, החוזק או העדינות של הטעם שלו תלויים במידה רבה באיזה סוג בשר עיזים אתה קונה ובאופן שבו הוא מבושל. בשר רזה יחסית עם מעט שיישון, עז הטעם הכי טוב בבישול איטי על אש נמוכה, כך שהלחות נשמרת וניתן לייצר מרקם עדין לאורך זמן.

מינוח בשר עיזים

לעיתים אנו משתמשים במונחים שונים לבשר עיזים בהתאם לגיל החיה. לדוגמה, קבריטו הוא בשר מעזים צעירים בגילאי 4 – 8 שבועות, בעוד שברו אוֹ chevon הבשר מגיע מבעלי חיים בני 6-9 חודשים. התנאי יֶלֶדאו האיטלקי קפרטו, משמש גם באופן כללי למשמעות של כל סוג של בשר עיזים תינוק. לבסוף, אתה עשוי להיתקל גם בהפניות ל בְּשַׂר כֶּבֶשׂ, בשר עיזים בוגר.

נתחי בשר ומתכונים

כדאי לנסות דרך אחרת לבשל עם בשר עיזים כדי לראות מה מתאים לך ולפלטה של ​​המשפחה שלך. העדינות של החתך שלך תכתיב באיזה סוג שיטת בישול כדאי להשתמש, אבל תהיו יצירתיים ותראו אילו תוצאות טעימות תוכלו להפיק.

  • בשר כתפיים, חתכי צוואר וסטייקים נהדרים כשהם קוביות בתבשילים או קארי, כפי שמקובל באיי הודו המערבית. הוציאו טעם טעים על ידי ערבוב שום, קינמון ותבלינים אחרים.
  • בשר חזה עובד היטב ממולא וצלוי – ניסוי עם אגוזים, פירות יבשים ועשבי תיבול.
  • ניתן להשתמש בבשר טחון בארוחות בסגנון מקסיקני כמו טאקו עם צ'ילי וכוסברה, בהמבורגרים וכממרח על לחמים וקרקרים.
  • ניתן להפוך בשר בטן לנקניקיות רוחשות, שהן עסיסיות במיוחד לאחר הצלייה.
  • ניתן לצלות רגליים או לצלות בשלמותן, עם שמן זית, יין, שום ורוזמרין. נסה להשרות אותם מראש לטעם פונצ'רי יותר.
  • אם אתם עומדים באתגר, הגישו עיזים בסגנון יפני, בפרוסות גולמיות ודקות.

בשר עיזים צובר פופולריות הולכת וגוברת בקרב חקלאים, קצבים וצרכנים בכל רחבי העולם, כאשר הם מחפשים בעלי חיים בריאים וגדלים בצורה אתית המספקים ארוחות מזינות. אם מעולם לא אכלתם סוג זה של בשר לפני כן, נסו את אחד המתכונים של bove ותטעמו את מה שכולם מדברים עליו!

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *